Jak utrzymać trawnik sportowy w doskonałym stanie? Postaw na Roboticmower A1 od Dreame

Koszenie trawnika sportowego – na jaką wysokość i o jakiej porze dnia? Skorzystaj z harmonogramu w Dreamehome 

Decydując się na trawnik sportowy, trzeba kosić go naprawdę często. W okresie wegetacji rośnie bardzo szybko. Aby trawnik szybko zaczął gęstnieć należy robić to nawet trzy razy w tygodniu. Minimalna częstotliwość w przypadku trawnika sportowego to koszenie co 3 dni. W związku z tym należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który będzie pracował wydajnie i nie będzie awaryjny. Jeżeli nie ma się czasu na samodzielne koszenie, to nie trzeba rezygnować z tego rodzaju trawnika, bo można wybrać robot koszący taki jak Dreame Roboticmower A1. Pozwala on na skracanie trawy na wysokość od 3 do 7 cm. Warto wiedzieć, że trawnik sportowy przycina się na wysokość od 3 do 4,5 cm, zatem taki robot koszą cy doskonale się sprawdzi. Nie trzeba w jego przypadku ręcznie wyznaczać obszaru koszenia i można to zrobić zdalnie przy użyciu aplikacji Dreamehome. Wystarczy poprowadzić robota po otworzeniu aplikacji i wyznaczyć w ten sposób krawędzie, a następnie potwierdzić obszar roboczy. Robot koszący potem uczy się mapy danego terenu. Warto wiedzieć, że może omijać przeszkody, dzięki zastosowaniu czujnika Lidar. Kosi trawnik w kształcie litery U, przez co można uzyskać charakterystyczne dla trawnika sportowego pasy zieleni. Taki trawnik warto kosić wcześnie rano albo wieczorem. Dzięki temu można uniknąć porażenia źdźbeł czy nierównego cięcia. Właśnie o tych porach dnia trawa jest najbardziej sprężysta. Ustaw harmonogram prac robota koszącego i ciesz się efektem. 

Czy Roboticmower A1 sprawdzi się do koszenia dużego trawnika?  

Robot koszący Roboticmower A1 może kosić trawnik o powierzchni nawet 2000 m2. Warto przy tym wiedzieć, że w ciągu jednego dnia urządzenie jest w stanie skrócić źdźbła na terenie 1000 m2. Pracuje niezwykle efektywnie. Gdy bateria jest bliska rozładowania wraca do stacji dokującej. Bez problemu można kosić nim trawnik, np. o powierzchni 60 m x 30 m. Warto również wiedzieć, że Roboticmower A1 zapewnia najlepszą precyzję. Jest przy tym odporny na zakłócenia sygnału i skutecznie pracuje nawet nocą. Duże znaczenie ma również fakt, że planuje trasę koszenia, co oznacza, że porusza się w sposób zaplanowany. Samodzielnie można wybrać tryb pracy, np. Spot Mowing, All Area Mowing, Area Mowing oraz Edge Mowing. Oczywiście na bieżąco można edytować mapy wygenerowane przez robota koszącego.           

Funkcje dodatkowe Roboticmower A1, które sprawią, że trawnik sportowy będzie zawsze w doskonałym stanie 

Warto zwrócić uwagę ponadto na dodatkowe funkcje Roboticmower A1. Otóż dzięki funkcji ochrony przed deszczem czy mrozem urządzenie może być eksploatowane bez przeszkód niezależnie od pory roku. Podobnie w przypadku nagłego deszczu przy włączonej funkcji ochrony przed opadami, robot koszący wraca do stacji ładowania. Trawnik sportowy można kosić według harmonogramu ustalonego na dwa tygodnie w aplikacji Dreamehome. Jeżeli chcecie wybrać robot koszący do Waszego ogrodu, to możecie go nabyć na stronie: https://sklep.dreame-polska.pl.

Mariusz MM

Specjalizuję się w branży budowlanej, remontowej i aranżacyjnej od 2001 roku. Moja praca to nie tylko źródło dochodu, ale przede wszystkim wyraz pasji, która napędza mnie do ciągłego doskonalenia się w dziedzinie, której poświęcam się od wielu lat. Blog, Mag-Met.pl, to miejsce, w którym dzielę się cennymi informacjami, praktycznymi wskazówkami i inspirującymi pomysłami związanymi z budową, remontem i aranżacją przestrzeni. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz zaangażowaniu w projektowanie wnętrz i prace budowlane, stworzyłem blog, który jest nie tylko źródłem fachowej wiedzy, ale także miejscem, gdzie moja pasja do tworzenia i doskonalenia przestrzeni spotyka się z chęcią dzielenia się tą wiedzą z innymi entuzjastami domowego gniazda.

Dodaj komentarz